Prověřovací cvičení 2015

Prověřovací cvičení bylo naplánováno velitelem jednotky na 8. května 2015. Vyhlášení poplachu bylo  v 18:00 OPIS Olomouc SMS zprávou: "POZAR, ODPAD, I.st. Sumperk, Nemile, horici odpad pod hrazi Nemilky" a zároveň byl spuštěn tón sirény v místním rozhlase.
     Na hasičskou zbrojnici se sešlo celkem 7 členů zásahové jednotky (velitel: Filip Crhák, strojník: Zdeněk Vařeka, hasiči: Václav Stryk, Martin Hajtmar, Miroslav Sys, Martin Lukáš a Jan Doubrava)
     Po příjezdu na místo zásahu v 18:15 byl proveden průzkum a nasazeno plovoucí čerpadlo, kterým se čerpala voda z přilehlého potoku. V 18:45 bylo cvičení ukončeno a v 19hod jednotka dorazila zpět na zbrojnici.

Námětové cvičení 2013

Stavění protipovodňové hráze Lupěné
17. května 2013 od 15hod

Toto námětové cvičení bylo vyhlášeno v 15 hod pro 2 profesionální jednotky a 7 jednotek sborů dobrovolných hasičů okresu Šumperk (JPO-I: Šumperk a Zábřeh, JPO-III: Bludov, Hoštejn, Lukavice a JPO-V: Zábřeh, Ráječek, Moravičany a Nemile).

Úkolem cvičení byly dva cíle v případě povodní
:
1) Vybudování protipovodňové hráze v místě ohrožení případnou povodní, tj. v povodí Mor. Sázavy v obci Lupěné, s případnou evakuací ohroženého obyvatelstva.
2) Vybudování nouzového ubytování pro evakuované osoby v Kulturním domě v Nemili.
Materiál, tj. protipovodňové dvoukomorové pytle, lehátka, popř. nafukovací matrace, přikrývky, atd. byl dovezen z humanitárního skladu v Šumperku (Robotárny).

Fotky z námětového cvičení:

Námětové cvičení 2012

Fotky z námětového cvičení pod Nemilkou - 5.května 2012:

Námětové cvičení 2009

Fotky z námětového cvičení pod Nemilkou - 2.května 2009:

Námětové cvičení 2008

Fotky z námětového cvičení na hřišti u KD - květen 2008: