2015: školení velitelů (V8) - hasičárna Bludov a hasičská stanice Šumperk

21. března 2015
 od 8 do 15 hod se konala na hasičské zbrojnici v Bludově teoretická část školení velitelů jednotek a velitelů družstev sborů dobrovolných hasičů obcí (V8). Teoretická část byla zakončena testem pro členy, kteří absolvovali poslední školení V24 v roce 2010. Zbylí členi školení, kteří od roku 2010 absolvovali školení V40, měli toto školení v rámci pravidledné cyklické přípravy V8, kterou nyní musí velitelé jednotek absolvovat nejméně 3x za dobu platnosti 5-ti letého školení V40 (či V24 do roku 2010).

Členové školení se po absolvování teoretické části přesunuli na stanici do Šumperka (vystěhovaná stanice - připravena k demolici), kde probíhala praktická část školení. Členi školení byli rozděleni do 6 skupin po cca 10-15ti lidech a postupně plnili úkoly na danných 6ti stanovištích (vyhledávání osob v zakořených prostorech, zdravověda, spojová služba, odvětrávání budov, lezecká věž a zásah v patrových budovách).

Fotky ze školení:

2014: školení jednotky - stanice Zábřeh